SST39SF020A-55-4I-NHE
Description
IC FLASH 2MBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
SST39SF020A-55-4I-NHE PDF
Type Description
Series:SST39 MPF™
Package:Tube
Part Status:Active
Technology:FLASH
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:20µs
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)