CY62256NLL-55ZXET
Description
IC SRAM 256KBIT PAR 28TSOP I
DataSheet
CY62256NLL-55ZXET PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Bulk
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:256Kb (32K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)