BR25H040FJ-WCE2
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI 5MHZ 8SOPJ
DataSheet
BR25H040FJ-WCE2 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Technology:EEPROM
Memory Size:4Kb (512 x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:5 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)