CY62146ELL-45ZSXAT
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 44TSOP II
DataSheet
CY62146ELL-45ZSXAT PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:4Mb (256K x 16)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:45ns
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)