23K640T-I/ST
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
Catalog
Memory
DataSheet
23K640T-I/ST PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM
Memory Size:64Kb (8K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)