AS6C6264-55SCNTR
Description
IC SRAM 64KBIT PARALLEL 28SOP
DataSheet
AS6C6264-55SCNTR PDF
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:64Kb (8K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.330", 8.38mm Width)