SST26WF040BT-104I/CS
Description
IC FLASH 4MBIT SPI/QUAD I/O 8CSP
DataSheet
SST26WF040BT-104I/CS PDF
Type Description
Series:SST26 SQI®
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.65V ~ 1.95V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)