S27KL0641DABHI023
Description
IC PSRAM 64MBIT PARALLEL 24FBGA
DataSheet
S27KL0641DABHI023 PDF
Type Description
Series:HyperRAM™ KL
Package:Tape & Reel (TR)
Memory Size:64Mb (8M x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:40 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)