CY7C1355C-133AXIT
Description
ZBT SRAM, 256KX36, 6.5NS
DataSheet
CY7C1355C-133AXIT PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:6.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)