25LC080BT-E/SN
Description
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
DataSheet
25LC080BT-E/SN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)