CY7C2265XV18-600BZXC
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C2265XV18-600BZXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:600 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)