CY15V104QSN-108SXIT
Description
IC FRAM 4MBIT SPI/QUAD I/O 8SOIC
DataSheet
CY15V104QSN-108SXIT PDF
Type Description
Series:Excelon™-Ultra, F-RAM™
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:FRAM (Ferroelectric RAM)
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:108 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)