GS8162Z36DGD-250IV
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FPBGA
DataSheet
GS8162Z36DGD-250IV PDF
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, ZBT
Memory Size:18Mb (512K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TJ)