BR25040N-10SU-1.8
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI 3MHZ 8SOIC
Catalog
Memory
DataSheet
BR25040N-10SU-1.8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:EEPROM
Technology:EEPROM
Memory Size:4Kb (512 x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:3 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)