BR25160-10TU-1.8
Description
IC EEPROM 16KBIT SPI 3MHZ 8TSSOP
DataSheet
BR25160-10TU-1.8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Technology:EEPROM
Memory Size:16Kb (2K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:3 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)