SST25LF020A-33-4I-SAE
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC FLASH 2MBIT SPI 33MHZ 8SOIC
Catalog
Memory
DataSheet
SST25LF020A-33-4I-SAE PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tube
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:33 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:20µs
Access Time:-
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)