70V7339S166BC8
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256CABGA
DataSheet
70V7339S166BC8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.6 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)