CY62148ELL-45ZSXA
Description
STANDARD SRAM, 512KX8, 45NS PDSO
Catalog
Memory
DataSheet
CY62148ELL-45ZSXA PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:45ns
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)