CY7C1645KV18-400BZXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
DataSheet
CY7C1645KV18-400BZXI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size:144Mb (4M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)