IS43LR16640A-6BL
Description
IC DRAM 1GBIT PARALLEL 60TWBGA
DataSheet
IS43LR16640A-6BL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:DRAM
Technology:SDRAM - Mobile LPDDR
Memory Size:1Gb (64M x 16)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ns
Access Time:5 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.95V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)