IS64LPS204818B-166TQLA3
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100LQFP
DataSheet
IS64LPS204818B-166TQLA3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.8 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)