CY15B108QN-40LPXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC FRAM 8MBIT SPI 40MHZ 8GQFN
Catalog
Memory
DataSheet
CY15B108QN-40LPXI PDF
Type Description
Series:Excelon™-LP,F-RAM™
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FRAM
Technology:FRAM (Ferroelectric RAM)
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)