MR25H40CDF
Manufacturer
Everspin Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
IC RAM 4MBIT SPI 40MHZ 8DFN
Catalog
Memory
DataSheet
MR25H40CDF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:RAM
Technology:MRAM (Magnetoresistive RAM)
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)