CY15V108QI-20LPXC
Description
IC FRAM 8MBIT SPI 20MHZ 8GQFN
DataSheet
CY15V108QI-20LPXC PDF
Type Description
Series:Excelon™-LP,F-RAM™
Package:Tray
Technology:FRAM (Ferroelectric RAM)
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)