71V65602S133PFG
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Catalog
Memory
DataSheet
71V65602S133PFG PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.2 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)