CY7C1354B-166AC
Description
ZBT SRAM, 256KX36, 3.5NS
DataSheet
CY7C1354B-166AC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)