24AA044T-I/ST
Description
IC EEPROM 4KBIT I2C 1MHZ 8TSSOP
DataSheet
24AA044T-I/ST PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Memory Interface:I²C
Clock Frequency:1 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:400 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)