CY7C1370DV25-200AXCT
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1370DV25-200AXCT PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)