CY62128BNLL-55ZXI
Description
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32TSOP I
DataSheet
CY62128BNLL-55ZXI PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Bulk
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:1Mb (128K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:55ns
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)