IS43DR86400C-25DBL
DataSheet
IS43DR86400C-25DBL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Memory Type:Volatile
Memory Format:DRAM
Technology:SDRAM - DDR2
Memory Size:512Mb (64M x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ns
Access Time:400 ps
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)