CY7C1514KV18-250BZI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
DataSheet
CY7C1514KV18-250BZI PDF
Type Description
Series:-
Package:TrayTray
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)