SST25WF080B-40I/SN
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
DataSheet
SST25WF080B-40I/SN PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.65V ~ 1.95V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)