70V3589S133DRG
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 208PQFP
Catalog
Memory
DataSheet
70V3589S133DRG PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:2Mb (64K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.2 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)