SST25VF020-20-4C-QAE-T
Description
IC FLASH 2MBIT SPI 20MHZ 8WSON
DataSheet
SST25VF020-20-4C-QAE-T PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Technology:FLASH
Memory Size:2Mb (256K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:20µs
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)