CYD09S18V18-167BBXC
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256FBGA
Catalog
Memory
DataSheet
CYD09S18V18-167BBXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)