CY7C1268KV18-400BZC
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
DataSheet
CY7C1268KV18-400BZC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II+
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)