CY7C1418TV18-267BZXC
DataSheet
CY7C1418TV18-267BZXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:36Mb (2M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:267 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)