70T3319S133BF
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 208CABGA
Catalog
Memory
DataSheet
70T3319S133BF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:4.5Mb (256K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4.2 ns
Voltage - Supply:2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)