IS43DR86400E-25DBLI
DataSheet
IS43DR86400E-25DBLI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:DRAM
Technology:SDRAM - DDR2
Memory Size:512Mb (64M x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ns
Access Time:400 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)