BR24T16NUX-WTR
Description
IC EEPROM 16KBIT VSON008X2030
DataSheet
BR24T16NUX-WTR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Memory Interface:I²C
Clock Frequency:400 kHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.6V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)