CY7C4142KV13-933FCXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
Catalog
Memory
DataSheet
CY7C4142KV13-933FCXI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, QDR IV
Memory Size:144Mb (4M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:933 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.26V ~ 1.34V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)