CY7C1383B-117AC
Description
STANDARD SRAM, 1MX18
DataSheet
CY7C1383B-117AC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:117 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:7.5 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)