25LC080B-E/SN
Description
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8SOIC
DataSheet
25LC080B-E/SN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package:8-SOIC
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
IS63WV1288DBLL-10TLI-TR
IS63WV1288DBLL-10TLI-TR
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32TSOP II
34AA02T-I/ST
34AA02T-I/ST
IC EEPROM 2KBIT I2C 8TSSOP
CAT93C86BVI-GT3
CAT93C86BVI-GT3
CAT93C86 - 16-KBIT MICROWIRE SER
19031089A
19031089A
FAN AXIAL 171.5X50.8MM JQ12B4
HOOK WRENCH WITH LUG 25-28 MM
25LC080B-E/SN
25LC080B-E/SN