CY7C1356CV25-250AXC
Description
ZBT SRAM, 512KX18, 2.8NS
DataSheet
CY7C1356CV25-250AXC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:2.8 ns
Voltage - Supply:2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)