CY7C0851V-133AC
Description
DUAL-PORT SRAM, 64KX36, 4.4NS
DataSheet
CY7C0851V-133AC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:2Mb (64K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)