IS66WVH16M8BLL-100B1LI-TR
Manufacturer
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
VIGOR # :
Description
Catalog
Memory
DataSheet
IS66WVH16M8BLL-100B1LI-TR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:PSRAM
Technology:PSRAM (Pseudo SRAM)
Memory Size:128Mb (16M x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:40ns
Access Time:40 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)