71016S15YG
Description
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 44SOJ
DataSheet
71016S15YG PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:15ns
Access Time:15 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:44-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)