CY7C1354C-200AXC
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
CY7C1354C-200AXC PDF
Type Description
Series:NoBL™
Package:Bulk
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, ZBT
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.2 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)