AT93C66A-SQ27U2
Description
AT93C66 - EEPROM, 256X16, SERIAL
DataSheet
AT93C66A-SQ27U2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:EEPROM
Memory Size:4Kb (512 x 8, 256 x 16)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)