71016S15YGI8
Description
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 44SOJ
DataSheet
71016S15YGI8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:15ns
Access Time:15 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:44-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)